15Srpna2010

Japonské lustry

Stále jsme se nemohli doma rozhodnout, jaké osvětlení použít v obýváku. Rozměry pokoje jsou 3,5 x 9m, pro osvětlení jsou tudíž potřeba 3 body. Chtěl jsem použít osvětlení malinko v japonském stylu, aby byl decentně zachován přechod z obýváku na terasu v jednom stylu. Navíc, už při stavbě Tea House jsem myslel na zachování celistvého výhledu z obývacího pokoje směrem ven, aby byl domek vidět celý. Proto také není uprostřed šířky zahrady. Lustry mají proto vzhled jako Shoji na Tea House. Pro osvětlení obýváku jsem použil 3x 2ks úsporných žárovek, každá větev je samostatná.

Materiál:

smrkový hranol 30x30mm 
smrková lišta 15x8mm
překližka, 3mm sklo, zrcadlová folie, mléčná folie, černý lesklý email
6

komentářů

10Dubna2012

Terka

Dobry den, moc pekny blog. Zaujaly me lustry do obyvaciho pokoje, presne takove shanim pro nasi loznici, kterou mame v japonskem stylu, krasne by se takovy lustr hodil nad nasi cernou japonskou futonovou postel, kde jste lustry kupoval? Nebo snad vyrabel sam?? Nemohu nic v tomto stylu nikde sehnat.
10Dubna2012

Kamilh

Dobrý den, já jsem také nemohl žádné lustry sehnat, proto jsem si je udělal sám. Stylově se nám hodí do obýváku a zjemňují přechod na terasu, kde dominují zase japonské zahradní lampy, ostatně na fotce a ve fotogalerii je to zřejmé.
03Listopadu2012

Míša

Dobrý den, Váš lustr se mi moc líbí.Neustále sháním nějaký vhodný lustr v černobílé kombinaci a bohužel nabídky v obchodě nic moc.Nevíte,kdo by mi mohl takový lustr vyrobit?Děkuji za odpověď
06Listopadu2012

Kamilh

Dobrý den, je mi líto, o žádném výrobci nevím a já osobně nemám čas na "manufakturu". Výroba je ale natolik jednoduchá, že jí zvládne každá zručná osoba . Tři lustry jsem měl hotové za víkend, včetně barvení. Berte můj výrobek třeba jako inspiraci.
18Března2017

Jiří Vogl

Dobrý den, chtěl bych si vyrobit podobně lustr jenž jste si vyrobyl, ovšem mám takový dotaz jakym zbůsobem jste přichytil hranoly k sobě? Bylo to šrouby a následné zakytování a nebo nějakým lepidlem a popřípaděš jakým. Nemám z tím moc zkušenosti děkuji. Pěkný den přeji Jiří Vogl
29Října2018

Zbyněk


Nový komentář

validace

* - povinné položky


Nastavení cookies