Tea House - vlastní projekt
Panorama z výstupu na Grossklockner 3798m
Západ slunce na Bezingské stěně
Dostal se mi do ruky funkční zdroj stabilizovaného napětí z nějakého serveru a protože měl docela zajímavé parametry, rozhodl jsem se ho předělat pro použití v dílně. Zdroj má 3 větve různého napájecího napětí: 3.3V 20A, 5V 24A, 12V 43A
Tyto větve jsem svedl do panelových 4mm konektorů. Větev 12V a 5V jsem ještě navíc svedl do repro konektoru, přičemž 12V je regulovaných klasickým lineárním regulátorem LM317T.
0
komentářů
Pro výrobu "bublinových" letadel jsem potřeboval jednoduchou a levnou řezačku s PWM regulovaným zdrojem napětí, který by měl univerzální využití i pro jiné účely. Rámy řezačky mám v úmyslu dělat tři. První bude ruční řezačka na malé obrobky s šířkou cca 20cm. Druhá bude rámová pila s šířkou 105cm pro oddělování metrových polystyrenových tabulí. Třetí řezačka bude stolní, přichycená k frézovacímu stolku, rameno bude statické a pohybovat se bude pouze polystyrenem.
3
komentáře
Můj zahradní domek ve stylu japonského Tea House má plochu střechy více jak 20m
2. To už je nějaké vody, když se zadaří. Okapy jsem nechtěl zatím dělat, proto jsem kolem celého domku udělal drenáž z kačírku, v němž je položena drenážní trubka průměru 8cm. Ta je svedená do pravé zadní části zahrady, ve které je pod úrovní země zasazená 300l nádrž na dešťovou vodu. Nádrž je ještě dokola obsypaná 200kg kačírku, zároveň ještě leží na cca 30cm vrstvě kamení. Pokud tedy bude opravdu hodně pršet a nádrž bude až po okraj plná, přepad vody bude sváděn do kamení a pod nádobu, což je 1,5m pod terénem. V budoucnu bude nad nádrží studánka Tsukubai.
3
komentáře
Nastavení cookies