Když jsem si pořídil kamerku Mobius primárně pro umístění do auta, ale také pro natáčení videa na mých modelech, neuvažoval jsem o jejím využití i v prostředí, které by vyžadovalo dodatečnou ochranu před případnou nepřízní počasí. Vodotěsný kryt za devět stovek, který časem bude mít stejně poškrábané sklíčko a byl by na letadle další zátěží jsem hned za začátku odmítl. Popřemýšlel jsem tedy, jak co nejelegantněji a nejlevněji udělat ochranu, která by zaručila voděodolnost.

0

komentářůZačíná období častějších deštíků, tak je na čase začít barvit. Chtěl jsem sice barvit všechno až najednou, ale protože stavba lodi trvá déle než jsem předpokládal (dovolené, létání, ...), musel jsem alespoň vnější plášť lodi natřít a ochránit jí tak před deštěm a ostrým sluncem.
4

komentářeLetošní první dovolenou s naším synem Matyasem si v jeho dvou letech chceme pořádně užít a proto k moři bereme i pořádný člun. To bych nebyl já, abych neudělal nějakou tu úpravu či vylepšení.
Více fotek v článku ve fotogalerii v pravém sloupci.

1

komentářLanoví stožáru a provazového žebříku jsem udělal z polypropylenových stáčených lan o průměru 10mm a 8mm. Původně jsem chtěl použít přírodní jutové lano, ale vzhledem k tomu, že bych rád, aby loď několik let vydržela a také protože přírodní lano je dosti nasákavé a mění docela dost svou délku vzhledem k okolním podmínkám, použil jsem lana syntetická, která mi zaručují dobrou uzlovatelnost a jsou odolná i vůči UV záření a vodě.


1

komentářPráce jdou nyní trochu pomaleji, ale snažím se. Jak je chvilka času, něco málo vytvořím. Matyas mi už začíná pomáhat a s lodí si začíná i hrát, tak je to takový impuls k tomu, aby loď byla dodělaná co nejdříve. Dnes jsem udělal zčásti zábradlí na horní palubě.
Z internetu jsem si stáhl 38 knih o historických lodích, konstrukční manuály, technické popisy až do úrovně popisu jídelníčku a hudebních not výstražných tónů posádky. Ve volných chvílích čerpám inspiraci o lanoví, uchycení ráhen a plachet a dřevěných kladek a upínáků. Vše budu dělat ručně.


1

komentářStránka: 1 2 3 4
Nastavení cookies