Nechci se na nic vymlouvat, ani na něco svádět fakt, že poslední díl fotoseriálu ze stavby Kuňkadla přináším až nyní. Holt, už se stalo. Model jsem dokončil na konci srpna, aby byl připravený na 4.Den Letiště Letňany, konaný 7.září 2013. Den před leteckým dnem ještě schnul lak, tak Kuňkadlo nebylo zalétáno. Ostatně, zálet chystám na jaře 2014, spolu s J3 Piperem "grasshoperem" na benzínový 30cc motor, na kterém pracuji v současné době.

0

komentářůStavba Kuňkadla se blíží ke konci a já zapomínám aktualizovat blog. Takže po delší době přidávám pár fotek ze stavby. Poslední 5 díl bude obsahovat fotografie hotového modelu s různými detaily. Fotografie budou pořízeny ještě před záletem, kdyby náhodou, tak ať je nějaká vzpomínka. Snažím se dodělat Kuňkadlo do 7. září 2013, kdy máme na letišti letecký den. Co stačím, to stačím, zálet se v té spoustě lidí konat nebde, ale poslední 5díl na sebe nenechá po této akci dlouho čekat.

0

komentářůPotahování Kuňkadla jsem začal kormidly výškovky a směrovky. Materiál potahu měl co nejvíce připomínat plátno, proto jsem zvolil stříbrný a modrý Solartex. Modrý je ještě k tomu "vintage", průsvitný a s viditelnou strukturou plátna(čili přejedeš nehtem a drnčí to). Pro žehlení používám standardní modelářkou žehličku s plynulou regulací teploty, případně pro trimování digitálni pájecí stanici, místo pájecího hrotu mám udělanou malou patku pro žehlení nepřístupných míst. Zde i na displeji páječky vidím teplotu. Pro lepší kluznost občas střiknu teflonovy sprej. Abych nepoškodil povrch, používám návleky z teflonové tkaniny, staré froté ponožky po synkovi nebo manželkou ušité náhradní návleky z plátna pro žehlicí prkna.

1

komentářA je tu pokračování článku o stavbě makety meziválečného letadla bratří Šimůnků z roku 1926. Stavba se trochu protáhla, ale mojí snahou je dodělat letadlo na jarně-letní zálet 2013. Počínaje tímto dílem přecházím na jiný způsob vytváření článku. Vždy jsem nejprve nashromáždil několik fotografií ze stavby, aby to mělo smysl publikovat. Nyní ale budu postupně vkládat nové fotografie ze stavby vždy na konec článku a pokud délka článku naroste natolik, že si zaslouží rozdělit, udělám pokračování v dalším díle. S každou novou aktualizací článku nebude chodit žádné upozornění emailem, koho zajímá jak stavba pokračuje, se sem čas od času stejně podívá.

0

komentářůRozhodl jsem se postavit maketu meziválečného českého letadélka bratří Šimůnků z roku 1926. Kuňkadlo bylo postaveno Vladimírem a Bohuslavem Š. v době svých studií a od té doby vzniklo několik létajících kopií. Originál letadélka visí v hale Národního technického muzea, kde jsem byl pro inspiraci a fotodokumentaci některých detailů.

0

komentářůStránka: 1 2 3 4
Nastavení cookies