Stavba střechy byla nejsložitější částí celého Tea house. Vymyslel jsem si netradiční tvar, který je originálem. Spodní část střechy je rovná a je posazená na nosný čtvercový rám. Na něm pak sedí druhá stříška, která dotváří celému domku punc originality.


3

komentářeStavba konstrukce Tea House byla po střeše nejnáročnější částí celé stavby. Bylo zapotřebí pracovat rychle (lepidlo schlo rychleji než jsem předpokládal) a přesně. Neměl jsem tolik vybavení, jako truhláři, proto bylo třeba improvizovat.
Po přivezení všech opracovaných trámů od táty na mou zahradu, jsem vše roztřídil na jednotlivé fáze stavby. Vše jsem si rozvrhl tak, abych to byl schopný postavit sám, bez cizí pomoci.

0

komentářůTento díl je věnovaný přípravě materiálu, řezání, dlabání a testu sestavení konstrukce. Protože úprava dřeva vyžaduje mnohem více prostoru, než mám k dispozici na zahradě, musel jsem kompletní opracování trámů dělat u táty na dvorku. Nejen že nám dřevo strýc přivezl až na dvůr, měl jsem tu hlavně zázemí, možnost úschovy nářadí v garáži a manipulace na betonovém dvorku byla také o něčem jiném.

0

komentářůDlouho jsem zvažoval, zda mám Tea House podsklepit, nebo ne. Žijeme moderní domácností, obrovské nákupní centurm blízko a nepotřebujeme si dělat velké zásoby. Na druhou stranu, bude-li ve sklípku vhodná teplota, pár bedýnek s jablky a brambory dovezené od babiček se vždy hodí. Poslední tečku za rozhodnutím byl fakt, že i když by se sklípek nevyužíval, bude to další úložný prostor navíc.

0

komentářůModel mého budoucího Tea House jsem vytvořil o vánočních svátcích 2008. Potřeboval jsem si ujasnit pár technologických zádrhelů, hlavně tvar střechy. A model v přesném měřítku byl nejvhodnější metoda.
Na model jsem použil tento materiál: smrkové hranolky 1x1cm, 1x0,5cm, 4x2mm, trochu balsy a plastové folie. Neřešil jsem způsoby spojů, model je pouze natupo slepen kvalitním lepidlem. Vlastní Tea House pak bude mít spoje řešené na čep a dlab. Shoji jsem udělal s nařezaných balsových lištiček, do kterých jsem skalpelem vyřezal spoje půl na půl. Vznikly tak věrohodné okenní mřížky, které se i vyztužily.

0

komentářůStránka: 1 2
Nastavení cookies