Pájecí stanice o výkonu 50W si ani neškrtla. Vyměnil jsem hroty, dal maximální teplotu a zahřál pocínované konce kabelu. Jen trochu se objevil lesk cínu a 4mm kabel byl 10cm od místa ohřevu dost teplý. Ale pocínovaná část kabelu ne a ne roztát.
Vyzkoušel jsem 120W pistolovou páječku. Výsledek stejný. Oni to ti číňani snad pájejí natvrdo. Trochu jsem zahloubal a napadlo mne vyzkoušet mini plynový hořák, který zaručeně vytvoří mnohem větší teplotu.
Usadil jsem tedy 4mm konektor do stativu, nahřál a vyplnil dostatečným množstvím cínové pájky ve složení Sn40 Pb60 a vyplněné tavidlem. Nahřátí konektoru je opravdu sekundová záležitost. Poté jsem plamen oddálil, přiložil kabel a opět nahřál. Kabel se s konektorem dokonale spojil, přebytečný cín vytekl dírkou v konektoru. Když se plamen nechá dlouho, je jasné, že se pájka přepálí. Silikonová bužírka teplotu v pohodě vydrží.
Tímto způsobem letuji většinu konektorů, kde pájecí stanice nestačí. Multimetrem jsem měřil teplotu spoje bezprostředně po zaletování a nenaměřil jsem více než 240°C. Miniaturní plynový hořák na plyn do zapalovačů vyšel na 75Kč u firmy FS technics.
Zde je obrazový průvodce a nakonci i video z letování jednoho konektoru na baterii.