Letošní první dovolenou s naším synem Matyasem si v jeho dvou letech chceme pořádně užít a proto k moři bereme i pořádný člun. To bych nebyl já, abych neudělal nějakou tu úpravu či vylepšení.
Více fotek v článku ve fotogalerii v pravém sloupci.


Držák slunečníku

Člun Sevylor Caravelle K85 má dva páry "veslových ok", které jsem použil pro uvázání jednoduché překližkové desky. Překližka je kvalitní voděodolná 20mm, používá se pro šalunk. Do desky jsem vyvrtal nejprve přesnou 25mm díru do středu, kterou jde hodně ztuha prostrčit trubka slunečníku. Trubku jsem prostrčil cca 35cm a zajistil zespodu plastovým třmenem, který mi zbyl ještě z držáku pro věšák na prádlo. V podstatě se ani použít nemusí. Konec trubky jsem strčil do překližkového kolečka, které je umístěné na dně malého kyblíku. Tak se trubka nevyklá a je pevně ukotvena. Kyblík lze v případě potřeby použít pro vylévání vody z podpalubí.


Dále jsem desku provrtal po obvodě 16 dírami 10mm pro zajištění lanem. Případně mě tak napadá, že by to mohla být i houpačka. Ty dvě největší díry slouží jako držáky kelímků.


Detail komponent, pod deskou je plastový třmen, konec trubky zasunut do dřevěného kolečka natěsno a to celé vloženo do kyblíku.


Sestaveno. Desku lze posouvat povolením jedné poloviny lana a přitažením druhé přibližně o 15cm.

Na fotografii je vidět, že provaz tvoří na desce miniaturní zábranu, to by nepadaly rohlíky při vlnobití.


Matyas se k moři už těší, ale vůbec netuší, co si  pro něj táta ještě připravil. Záchrannou vestu v reflexních barvách a s píšťalkou už má.
Ještě jsem koupil 7m statického horolezeckého lana 8mm, kterým jsem nahradil původní čínský provázek.
Zvažuju vybavit člun kotvou na provázku, ale kdo by se s ní tahal k vodě. Součástí ostré plavby budou ještě poutka s karabinami, na kterých bude přichycena nějaká tekutina, chadící se v moři.
A dobrodružství může začít.

Parametry člunu

- určeno pro 2 dospělé a 1 dítě
- hmotnost 7.1 kg
- rozměry 271x128 cm
- nosnost 250 kg
- čtyřkomorový systém s možností přichycení motoru

1

komentář

13Června2016

Guardian

This eBay seller is using your images!!! https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/schlauchboot-2-7m-neu-ovp-sevylor-caravelle-k85-100-uvp/479007225-211-9040

Nový komentář

validace

* - povinné položky


Nastavení cookies