Protože začíná být docela zima, na zahradě se připravuje úklid před sněhem, rozhodl jsem se ještě v jedno sváteční dopoledne, že udělám ptačí krmítko, které by stylově doplňovalo naší zahrádku. Důvodů, proč udělat krmítko bylo hned několik. Matyasovi je už 16měsíců a začíná vnímat svět kolem sebe. Dlouhé chvíle tráví u dvěří na terasu a pozoruje ptáčky. Krmítkem mu je více přilákám, doufejme.
Dalším důvodem byla moje nepozornost. Při podzimní vertikutaci jsem si omylem rozsekal víčko zakrývající držák sušáku na prádlo, který máme zabetonovaný v trávníku. Nerad bych, aby v zimě do držáku teklo přehnaně vody, která by zmrzla a beton mi rozsekala. Tak jsem potřeboval díru nějak decentně zakrýt. A další důvod bylo fotografování, doufám, že se povede nějaké ptáčky zachytit.

Konstrukci a tvar jsem si navrhl v Google SketchUp! Spodní deska krmítka je z voděodolné překližky 12mm 35x35cm. Bočnice kolem desky jsou ze smrkové lišty 4x1cm. Jako sloupy jsem použil kulatinu 30mm. Z jednometrové tyče jsem udělal 4x25cm sloupy. Zábradlí na sloupech jsou z lišty 8x15mm. Štíty střechy jsem udělal opět z 12mm voděodolné překližky, na které jsem přišrouboval střechu z 6mm voděodolné překližky. Tato překližka má tu vlastnost, že se dá krásně ohýbat, je slepená ze tří vrstev. Na střechu jsem sponkovačkou přichytil zbytky asfaltového šidlelu. Horní trám nad střechou je opět z hranolu 4x1cm, vhodně seřízlého do oblouku. Celé krmítko stojí na novodurové trubce 50mm, je to kanalizační trubka.

6

komentářů

18Listopadu2011

mamka

dost dobrý
21Března2012

Dankova

Krmítko je nádherné, krásná práce, obdivuji, že máte takové skvělé nápady.
04Září2016

Markéta

Krmítko je nadherne. Nebylo by možné, ze by jste nam taky takove vyrobil? Neco takového uz dlouho schanime
04Září2016

Kamilh

Krmitko je original, nechci ho nekomu vyrabet, aby mel stejne :-) Normalni chlap ho i podle fotky ma za cca 3hodinky hotove
13Prosince2016

malan

Máte moc hezké krmítko, děkuji za inspiraci. Mám jeden dotaz týkající se nátěru, neodrazuje ta červená barva případné návštěvníky krmítka?
13Prosince2016

kamilh

Barva rozhodně ptáky neodrazuje. Jednou jsme napočítali na krmítku i 12 vrabců současně.

Nový komentář

validace

* - povinné položky