Když jsem si pořídil kamerku Mobius primárně pro umístění do auta, ale také pro natáčení videa na mých modelech, neuvažoval jsem o jejím využití i v prostředí, které by vyžadovalo dodatečnou ochranu před případnou nepřízní počasí. Vodotěsný kryt za devět stovek, který časem bude mít stejně poškrábané sklíčko a byl by na letadle další zátěží jsem hned za začátku odmítl. Popřemýšlel jsem tedy, jak co nejelegantněji a nejlevněji udělat ochranu, která by zaručila voděodolnost.


Vím, že pro spoustu kutilů je tohle primitivní řešení, ale někoho to možná hned netrkne, tak přináším své řwšení.
Stačí jedna chirurgická rukavice, nebo kdekoliv jinde prodávané jemné gumové rukavice, které ustříhneme prsty a ve špičce prstu ustříhneme kousek gumy, aby vznikl malý otvor o průměru cca 5mm. Potom utříhnutý prst navlékneme na prst ruky a srolujeme to tvaru pro muže důvěrně známé čepičky. Posléze otvorem prostrčíme čočku kamery i s víčkem a vyrolujeme po celém těle kamery.
Tato primitivní ochrana mi slouží už  hodně dlouho a jedna rukavice nám dá případné další "náhradní díly". Kamera zmokla při jízdě na kole a vydržela i lyžování ve vánici.Kamera se sadou náhradních dílů. Pro lyžování ideální ochrana.

0

komentářů


Nový komentář

validace

* - povinné položky


Nastavení cookies