Matyas dostal od babičky Hrádkové své první RC auto. Začíná tedy s modelařením o 10let dříve, než táta. To je holt ta dnešní mládež. Jenomže autíčko je podle čínských výrobců vhodné pro děti od 5 let. Matyasovi je 1,5roku, takže jeep musel projít úpravama, aby mohl dělat prozatím radost z jízdy jak otcům, tak i dědům :-)
Úprava řízení


Auto, tak jak je, má docela malý rejd, při maximální zatáčce udělá kruh cca 2,5m. Autem ale chceme a budeme jezdit v místnostech menších a bude tedy potřeba větší manévrovací schopnost. Musí se tedy rozebrat podvozek a vyříznout pod táhlem řízení plastová žebra, která tvoří dorazy. Použil jsem skalpel a Dremel brusku. Když se podvozek neobrousí dostatečně hladce, vzorek pneumatiky se zasekne o plast a auto se pak při zatáčení otočí skoro na místě. To ale nechci, proto podvozek brousím tak, aby se kolo při jízdě a plném zatočení jen lehce opíralo o šasi.

Osvětlení


Provedení auta přímo vybízí k úpravě světel. Na přední světlomety jsem použil bílé 5mm diody, na zadní koncovky hranaté 5mm diody. Zapojeny jsou dvě diody v serii a přední a zadní dvojice paralelně na sebe. Do cesty jsem vlozil ještě spínš, jehož páčku jsem vyvedl na zadních sedačkách auta. matyase moc baví zapínání  a vypínání LED diod, o řízení zatím zájem moc nemá, tak doufejme tomu přijde na chuť.

Celý pracovní postup je zobrazen ve fotogalerii, viz vpravo.

Moje Hanko

0

komentářů


Nový komentář

validace

* - povinné položky