07Prosince2013

Mikuláš 2013

Tak se nám rok od roku sešel a zase jsme přivítali Mikuláše, čerta i anděla. Matýsek už povyrostl a dostal rozum, takže ví, že zlobit se nevyplácí a že opravdu Mikuláš ví o všem. Všechny Matýskovo neduhy, hříchy i dobré skutky měl Mikuláš ve své knize i na pekelném listě.
Video ukazuje básničku, která se díky nervozitě a strachu moc nepovedla, proto si poslechněte audio záznam básničky z doby, kdy byl Matýsek klidný a chtěl básničku odříkat.


0

komentářů04Června2013

Tobias - narození

Tak se nám v pátek 31. května v 16:26 v pražské Motolské porodnici narodil druhý synek Tobias.
Původně jela Péťa ke mě do práce metrem, abych jí vzápětí odvezl do Motola na předporodní prohlídku a ultrazvuk. Jenže cestou v autě nám začali takové kontrakce, že jsme se málem báli, že nedojedem. Naštěstí jsme přijeli včas a Péťu si tam už nechali. Stačil jsem jen na otočku dojet domů pro věci do porodnice a už jsem měl telefon, zda chci být u porodu, ať si pospíším.

0

komentářůAž na některé "případy", které se nemohly nebo spíše nechtěly zůčastnit, byla historicky první účast našeho klanu překvapivě veliká. Dohromady 31 lidiček se setkalo ve vile Marcelky a vzpomínalo na "staré časy". Žádné z dětí se určitě nenudilo. V suterénu byla připravena přímo dětská herna.  Neuvěřitelné množství jídla a pití muselo dát spoustu práce a příprav, které Marcelka bravurně zvládla. Děkujeme hostitelce za skvělou organizaci a těšíme se na další setkání, třeba i někde jinde.

0

komentářůTak nás také zastihl prý už poslední únorový sníh.Na Matyasovo svátek jsme z okna viděli cca 25cm nadílku. Hnedka jsme se oblíkli a než sníh roztaje, celá rodina se účastnila sněhotvorby. I přes výslovný zákaz maminky jsme s Matyasem vytvořili sněhuláka Kubíka, v trochu netradičním tvaru. Protože ale sněhu bylo moc, udělal jsem Matyasovi pilotní kabinu, kokpit Mustanga P-51.

0

komentářůVčera jsme si byli poprvé zalítat celá rodina na poli za barákem. Vítr se docela stupňoval, byl kolem 3-4m/s. Po dvaceti minutách letu už byl silnější, na 1/3 plynu Easystar II stál, často i couval. Ale i přes vyšší větry sem přistál do křoví bez újmy na zdraví. Matyas z toho byl hodně překvapený, zvláště když náš let křižovala dospělá dopravní letadla. Svou vysílačku nedal z krku a při necelých 2 letech věku už umí pěkně "kniplovat".


0

komentářůStránka: 1 2 3 4 5
Nastavení cookies