Nechci se na nic vymlouvat, ani na něco svádět fakt, že poslední díl fotoseriálu ze stavby Kuňkadla přináším až nyní. Holt, už se stalo. Model jsem dokončil na konci srpna, aby byl připravený na 4.Den Letiště Letňany, konaný 7.září 2013. Den před leteckým dnem ještě schnul lak, tak Kuňkadlo nebylo zalétáno. Ostatně, zálet chystám na jaře 2014, spolu s J3 Piperem "grasshoperem" na benzínový 30cc motor, na kterém pracuji v současné době.


Fotoseriál bude opět s malými komentáři pod fotografiemi.Pro maketu motoru jsem na svíčky a výfuky použil měděné trubičky a ploché matky z potenciometrů


Osazení motoru vyšlo bez nutnosti domečku. Obkreslil jsem tvar budoucího bloku motoru. Snažím se, aby byl co nejmenší.


Kopyto je z polystyrenu, jako separační vrstva je použita oranžová lakýrnická páska. Použil jsem několik vrstev tkaniny 80g/m2
Na obrázku je také vidět výfukové potrubí motoru z 10mm měkké měděné trubky, zmáčklé ve svěráku.

Na hotový laminátový blok motoru jsem přilepil epoxydem poslední žebro motoru. Vytěsnil jsem tvar epoxydovým tmelem, který jsem namočeným prstem zamačkal okolo žebra.


Po zaschnutí jsem konečné tvary dodělal vybroušením dvousložkového karosářského kitu. Blok motoru jsem potom nabarvil hliníkovou Revell barvou.


Na leteckém dni v Sedleci sice Kuňkadlo nelétalo, ale budilo zájem diváků

A ještě pár fotografií od jiných
Ještě přibudou fotografie některých detailů ze stavby, na jaře pak foto a video ze záletu.

Moje Hanko

<< zpět

0

komentářů


Nový komentář

validace

* - povinné položky