Dnes jsem toho moc neudělal, protože se mi vracela rodina a musel jsem také po sobě na terase uklidit. Nyní je tedy fáze hrubé stavby hotova, ještě zbývá dodělat zábradlí a ohrazení horní paluby. Veškeré další práce budu dělat už jen po pracovní době, když bude chvilka času.
Zakulacení hran

Jsou na to sice nějaké normy, ale já je překročím a kde to půjde, zaoblím hrany na poloměr minimálně 4cm. Hrany zaobluji všude tam, kde dítě může strčit prsty. Nejprve jsem to zkoušel rašplí s následným vyčištěním brusným papírem, ale pohodlnost zvítězila nad obezřetností a upevnil jsem do ruční brusky brusný kotouč z plátků smirkového plátna. Sousedé mě asi hodinu proklínali, ale naštěstí žádné prádlo v mém dohledu nebylo. Prachu se v mém okolí šířilo spousty.

Nízkoexpanzní montážní pěna

Touto pěnou jsem vystříkal všechny mezery mezi deskami tvořícími příď lodi. Pěna po vytuhnutí nejen utěsnila všechny spáry, ale také slepila a zpevnila celou konstrukci, nyní ani do řezů nebude zatékat voda, než loď dostane povrchovou úpravu.
Nyní také vybírám, jaké provazy a lana použiji a sháním lodní zvon, myslím že o průměru 15cm bude tak akorát.Následně kytuji klasickým dřevotmelem ředěným ředidlem C6000. Tmel nanáším špachtlí a rozdělávám jen takové množství, které jsem schopný zpracovat, než tmel vytvrdne. Přebroušení smirkovým plátnem na špalíku je o to méně, jak pečlivě tmel nanáším.
Moje Hanko

<< zpět | pokračování>>

0

komentářů


Nový komentář

validace

* - povinné položky


Nastavení cookies