Je na čase udělat do lodi díru. Samozřejmě jsou tím myšleny otvory pro okna. Okénka na modelu lodi mají v měřítku 1:10 rozměry 15x15cm, to se mi ale na skutečné lodi zdálo docela malé. Proto jsem udělal okénka 20x20 cm, aby mohlo dítě případně prostrčit hlavu s dostatečnou rezervou na uši. Tím se hlava příadně "nezadrhne", protože zákaz prostrkávání hlav oknem u nás bude určitě ignorován.
Okénka

Okna hranatá nebo kulatá? Prošel jsem několik desítek obrázků pirátských lodí a převažovala okna hranatá. Jako rámeček zakrývající řez v desce jsem použil smrkový profil do vinglu 20x20 mm, prodávaný jako krycí lišta, seříznutý na 45° jako rámy obrazů.Okénka mám na modelu lodi ze tří stran, na zádi vlastně i ve dvou řadách po třech, ale tolik otvorů dělat nebudu. Levobok lodi je blízko k plotu, kde roste popínavá rostlina, která by v době květu prolézala okny dovnitř lodi. Také okna na zádi ještě promyslím, protože bude-li instalována klouzačka, okna budou překážet.

Záď trupu lodi

Desku jsem rozřízl na polovinu, a na jednu polovinu jsem nakreslil tak nějak ozdobný tvar. Po vyříznutí jsem tvar okopíroval tužkou na druhou půlku a tím mi vznikla symetrická záď lodi. Na desku přijde přichytit lodní zvon a případně, pokud se rozhodnu pro instalaci klouzačky, vyříznu do ní patřičně velký otvor.Ze zbytků jsem ještě udělal zpevnění boků, zbytek bude zabezpečen sloupky s provazem.

Moje Hanko

<< zpět | pokračování >>

0

komentářů


Nový komentář

validace

* - povinné položky