15Října2010

Stůl pod TV

Do našeho obýváku jsem navrhl TV stolek, který vlastně ani stolkem není, protože TV mám přichycenou na zdi. Dle plánků je vidět, že vše je vyhodoveno z masivních kusů desek. Jsou to tři 19mm MDF desky s dubovou dýhou naklížené na sebe, čímž vznikla 57mm tlustá masivní deska, ohraněná dubovou dýhou.

0

komentářů15Srpna2010

Japonské lustry

Stále jsme se nemohli doma rozhodnout, jaké osvětlení použít v obýváku. Rozměry pokoje jsou 3,5 x 9m, pro osvětlení jsou tudíž potřeba 3 body. Chtěl jsem použít osvětlení malinko v japonském stylu, aby byl decentně zachován přechod z obýváku na terasu v jednom stylu. Navíc, už při stavbě Tea House jsem myslel na zachování celistvého výhledu z obývacího pokoje směrem ven, aby byl domek vidět celý. Proto také není uprostřed šířky zahrady. Lustry mají proto vzhled jako Shoji na Tea House. Pro osvětlení obýváku jsem použil 3x 2ks úsporných žárovek, každá větev je samostatná.

6

komentářůNěkdy v roce 1998 jsem se ve svých 24 letech docela zahleděl do kuší. V obchodech v té době stály cca kolem 13tis Kč, což jsem samozřejmě investovat nechtěl. Tak jsem si řekl, když jsem zvládnul samurajskou katanu, zvládnu i kuši vyrobenou podomácku.
Nevycházel jsem z žádných plánů, pouze z pár prospektů a fotografií, které mi pouze napověděly orientační rozměry vůči ruce dospělého člověka. V té době jsem ještě ani nekreslil konstrukční nebo strojní mechaniku v Autocadu, takže vše bylo jen na papíru, který už ale není. Možná, až bude jednou čas, nebo zájem, tak vše rozeberu a přeměřím a nakreslím výkres.

5

komentářůStránka: 1 2 3 4
Nastavení cookies