Je na čase udělat do lodi díru. Samozřejmě jsou tím myšleny otvory pro okna. Okénka na modelu lodi mají v měřítku 1:10 rozměry 15x15cm, to se mi ale na skutečné lodi zdálo docela malé. Proto jsem udělal okénka 20x20 cm, aby mohlo dítě případně prostrčit hlavu s dostatečnou rezervou na uši. Tím se hlava příadně "nezadrhne", protože zákaz prostrkávání hlav oknem u nás bude určitě ignorován.0

komentářůDnes jsem toho moc neudělal, protože se mi vracela rodina a musel jsem také po sobě na terase uklidit. Nyní je tedy fáze hrubé stavby hotova, ještě zbývá dodělat zábradlí a ohrazení horní paluby. Veškeré další práce budu dělat už jen po pracovní době, když bude chvilka času.0

komentářůUmístěním stěžně dostává loďka ten správný tvar, začíná se rýsovat celkový koncept a myšlenka. Stěžeň je zhotoven z tlakově impregnované frézované borovicové kulatiny. Protože dřevo po frézování je plné prasklin a hrubých vystouplých let, musel jsem povrch zbrousit vibrační bruskou s kotoučem zrnitosti 140.


0

komentářůV dnešním parném dni jsem dokončil hrubou stavbu přední části lodi, kýl a zastřešení paluby.
Nebylo to zrovna jednoduché, Duralisové desky moc prohýbat nejdou, tak jsem je musel složitě tvarovat do lichoběžníkových tvarů, aby to nějak vypadalo. Mohl jsem sice tvar udělat jednodušší, do trojuhelníku, ale prohnutý tvar mi přijde hezčí.


0

komentářůTak 19. června jsem začal stavbu pirátské lodi pro mého synka. Celou stavbu budu postupně popisovat zde, budu to prokládat aktuálními snímky a uvidíme, jak dlouho mě to bude bavit. Ale tyto stránky, resp. celý tento blog jsem si nevytvořil proto, aby se na něm nic nedělo. Tento článek zahrnuje informace prvních 3 dnů ze stavby konstrukce. Vyjde-li nový díl, bude na konci článku vždy odkaz na pokračování. Zde je článek předcházející stavbu s popisem funkcí a stavbou modelu.


2

komentářeStránka: 1 2 3 4
Nastavení cookies