Musel jsem ho mít.
Toto letadlo je tak dokonalé a osvědčené, že ho nelze mít ve svém "hangáru". Popravdě, po několika letech modelářské nečinnosti jsem tak trochu "vyšel ze cviku" a potřeboval jsem si zase zvyknout na kniplování. Můj první RC model byl žlutý Piper od Pecky z takového záhadného plastového dutinkového materiálu, podobného papírovému kartonu. Nelítalo nic moc, sice se dalo skákat po křídle, ale letové vlastnosti mizerné, proto se to také už nedá nikde koupit. Druhý model byl a je Swallow 40 od Hackera na 6,5ccm žhavíka.

0

komentářůUž dlouho jsem si říkal, kdy že se to konečně rozhoupu a udělám tu zatracenou kabinu do Swallowa 40. Éro už je starší typ, koupit se nikde nedá a Hacker doprodává ND za velký peníz. Rozhodl jsem se tedy v jedno nedělní dubnové odpoledne, kdy venku padal sníh, že udělám konečně další krok k opravě skoro-totálky jednoho mého žhavíka. Chybí mi oprava krytu motoru a kabiny. A právě o kabině je nyní řeč.


2

komentářeModel s obrovskými koly, které dovolují vzlet i přistání na opravdu drsných površích, jako třeba polní cesta, kamení, vysoká tráva. funcuba jsem si pořídil pro jeho vynikající letové vlastnosti, má i klapky a lze se s ním dobře vyblbnout. Do budoucna na něj půjde kamera a nebude s ní mít žádné problémy.5

komentářůKdyž mi z HobbyKingu přišel nový wattmetr a power analyzér, kterým jsem chtěl měřit převážně proudy protékající regulátorem, zajásal jsem, hlavně také proto, že to od číňanů dorazilo po 10 dnech od objednání. Sedl jsem v dílně za stůl, připravil 4mm konektory, nastartoval pájecí stanici, zhluboka se nadechl a... Nic.0

komentářůMatyas dostal od babičky Hrádkové své první RC auto. Začíná tedy s modelařením o 10let dříve, než táta. To je holt ta dnešní mládež. Jenomže autíčko je podle čínských výrobců vhodné pro děti od 5 let. Matyasovi je 1,5roku, takže jeep musel projít úpravama, aby mohl dělat prozatím radost z jízdy jak otcům, tak i dědům :-)


0

komentářůStránka: 1 2 3 4