Tak už jsme konečně dodělali pergolu, a když už byla i zastřešená, první instalace čekala právě na houpačku. Jakou z ní má Matyas radost, je vidět na videu. Houpačka je dočasně připevněná ke konstrukci pomocí dvou horolezeckých expresek a jedné smyce. Později do trámů zašroubuju oka, nebo pracečí ocásky.



0

komentářů



Jak očistit teakový nábytek. Když už dřevo získá několikaletou patinu a najednou se manželka rozhodne, že chce všechno mít jako nové, přichází na řadu manžel čistič. Jak ale dostat pryč zašlou černou špínu a sluníčkem poničený povrch?


0

komentářů



Model mého budoucího Tea House jsem vytvořil o vánočních svátcích 2008. Potřeboval jsem si ujasnit pár technologických zádrhelů, hlavně tvar střechy. A model v přesném měřítku byl nejvhodnější metoda.
Na model jsem použil tento materiál: smrkové hranolky 1x1cm, 1x0,5cm, 4x2mm, trochu balsy a plastové folie. Neřešil jsem způsoby spojů, model je pouze natupo slepen kvalitním lepidlem. Vlastní Tea House pak bude mít spoje řešené na čep a dlab. Shoji jsem udělal s nařezaných balsových lištiček, do kterých jsem skalpelem vyřezal spoje půl na půl. Vznikly tak věrohodné okenní mřížky, které se i vyztužily.

0

komentářů



Tea House jsem začal kreslit na podzim 2008. Současně s kreslením a promýšlením možných technologických problémů jsem začínal tvořit i model 1:10 o kterém bude psáno v příštím díle. Kreslení probíhalo nejprve na papíře, používal jsem i průsvitky na "pauzáku" pro lepší přenášení rozměrů. Hrubý návrh domku z trámů byl jednoduchý, horší to bylo s modelováním střechy. Sice jsem v Autocadu nakreslil předpokládaný tvar, ale nebylo to ono. Horní stříška má tvar 5ti-uhelníku, přičemž 3 body se dotýkají. Toho šlo docílit pouze prohnutím štřechy v několika rovinách. Proto jsem raději vytvářel i model 1:10 ze smrkových hranolků 10mm a střechu jsem modeloval z balsy. A teprve tehdy jsem se přesvědčil, že mnou zamýšlený tvar střechy půjde těžce, ale půjde. Neustoupil jsem ze svých požadavků.

0

komentářů



Koupí rodinného domku se zahradou, mým vztahem k japonské kultuře a ke kutilství jsem se dostal do situace, jak co nejlépe vše zkloubit do jednoho. Potřeboval jsem zahradní domek, úložné prostory a malou dílnu a to vše, aby svým vzhledem zapadlo do budoucí japonské zahrádky (či spíše do zahrádky s náznaky japonského vlivu).

Začal jsem proto hledat inspiraci na internetu. Nehledal jsem žádné plánky, pouze obrázky japonské architektury, konkrétně spíše meditačních čajových domků. Prohlížením stovek obrázků jsem si v hlavě utvářel vlastní představu mého japonského zahradního "Tea house". Projekt jsem začal nejprve kreslit v Autocadu, následně jsem si vytvořil model 1:10 pro lepší představu tvaru a konstrukce střechy.

0

komentářů



Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Nastavení cookies