O velikonoční sobotu se konal 2. ročník setkání našeho příbuzenstva v Žihli u naší milé a hodné Marcelky, která všechno organizovala. Letošní počasí bylo mnohem přívětivější, tak jsme se mohli trochu protáhnout při sluníčku na zahradě. Setkala se nás opět většina, 31 osob v trochu pozměněné sestavě.

2

komentářeRgulovaný zdroj z PC 12V, 5V, 3.3V, LM317TDostal se mi do ruky funkční zdroj stabilizovaného napětí z nějakého serveru a protože měl docela zajímavé parametry, rozhodl jsem se ho předělat pro použití v dílně. Zdroj má 3 větve různého napájecího napětí: 3.3V 20A, 5V 24A, 12V 43A
Tyto větve jsem svedl do panelových 4mm konektorů. Větev 12V a 5V jsem ještě navíc svedl do repro konektoru, přičemž 12V je regulovaných klasickým lineárním regulátorem LM317T.

0

komentářů07Prosince2013

Mikuláš 2013

Tak se nám rok od roku sešel a zase jsme přivítali Mikuláše, čerta i anděla. Matýsek už povyrostl a dostal rozum, takže ví, že zlobit se nevyplácí a že opravdu Mikuláš ví o všem. Všechny Matýskovo neduhy, hříchy i dobré skutky měl Mikuláš ve své knize i na pekelném listě.
Video ukazuje básničku, která se díky nervozitě a strachu moc nepovedla, proto si poslechněte audio záznam básničky z doby, kdy byl Matýsek klidný a chtěl básničku odříkat.


0

komentářůNechci se na nic vymlouvat, ani na něco svádět fakt, že poslední díl fotoseriálu ze stavby Kuňkadla přináším až nyní. Holt, už se stalo. Model jsem dokončil na konci srpna, aby byl připravený na 4.Den Letiště Letňany, konaný 7.září 2013. Den před leteckým dnem ještě schnul lak, tak Kuňkadlo nebylo zalétáno. Ostatně, zálet chystám na jaře 2014, spolu s J3 Piperem "grasshoperem" na benzínový 30cc motor, na kterém pracuji v současné době.

0

komentářůStavba Kuňkadla se blíží ke konci a já zapomínám aktualizovat blog. Takže po delší době přidávám pár fotek ze stavby. Poslední 5 díl bude obsahovat fotografie hotového modelu s různými detaily. Fotografie budou pořízeny ještě před záletem, kdyby náhodou, tak ať je nějaká vzpomínka. Snažím se dodělat Kuňkadlo do 7. září 2013, kdy máme na letišti letecký den. Co stačím, to stačím, zálet se v té spoustě lidí konat nebde, ale poslední 5díl na sebe nenechá po této akci dlouho čekat.

0

komentářůStránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Nastavení cookies