Rozhodl jsem se postavit maketu meziválečného českého letadélka bratří Šimůnků z roku 1926. Kuňkadlo bylo postaveno Vladimírem a Bohuslavem Š. v době svých studií a od té doby vzniklo několik létajících kopií. Originál letadélka visí v hale Národního technického muzea, kde jsem byl pro inspiraci a fotodokumentaci některých detailů.

0

komentářůČíselník RAL barev pro použití na leteckých modelech. Barva se identifikuje čtyřmístným číslem, kde první číslo vždy znamená barvu a další tři čísla znamenají odstín. Číslo odstínu nemění ani specifikace, zda je barva lesklá, matná nebo saténová. Přidáním bílé nebo černé barvy se mění odstín aniž by se změnila barevná řada.

0

komentářůTabulka vzorníku RAL barev pro barvy francouzských letadel mezi léty 1918 - 1984

0

komentářů30Října2012

Lampion vrtulník

Když Matyas dozrál do věku, kdy dokáže ujít pár kilometrů po svých (teda alespoň jsme si to mysleli), tak jsme se rozhodli, že si letošní lampiónový průvod nesmíme nechat ujít. Teda, on se rozhodl taťka, zbytek rodiny tak nějak souhlasil. A to bych nebyl já, abych Matyasovi, potažmo i ostatním dětem neudělal nějaké překvápko či zpestřeníčko. Rozhodl jsem se tedy udělat lampion vlastní konstrukce, trochu větší a "elekrifikovaný". Bohužel Matyas moc kroků sám neušel, tak jsem nosil jak lampion, tak dítě, uff.0

komentářůZačíná období častějších deštíků, tak je na čase začít barvit. Chtěl jsem sice barvit všechno až najednou, ale protože stavba lodi trvá déle než jsem předpokládal (dovolené, létání, ...), musel jsem alespoň vnější plášť lodi natřít a ochránit jí tak před deštěm a ostrým sluncem.
4

komentářeStránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Nastavení cookies