Letošní první dovolenou s naším synem Matyasem si v jeho dvou letech chceme pořádně užít a proto k moři bereme i pořádný člun. To bych nebyl já, abych neudělal nějakou tu úpravu či vylepšení.
Více fotek v článku ve fotogalerii v pravém sloupci.

1

komentář25Července2012

RC kachna z Baumaxu

Je to už více jak deset let, co jsem v Baumaxu nebo Obi narazil v zahradních potřebách na dekorační atrapu kachny do zahradního jezírka. Ihned me napadlo, že by šla předělat na dálkové ovládání. Tehdy jsem ani neměl pořádné baterie, motor řady 480 na 7.2V jsem napájel dvěmi plochými bateriemi v sérii. Letos nadešel čas na znovuobjevení kachny na půdě a zprovoznění mého prvního RC modelu na vodě.


0

komentářůLanoví stožáru a provazového žebříku jsem udělal z polypropylenových stáčených lan o průměru 10mm a 8mm. Původně jsem chtěl použít přírodní jutové lano, ale vzhledem k tomu, že bych rád, aby loď několik let vydržela a také protože přírodní lano je dosti nasákavé a mění docela dost svou délku vzhledem k okolním podmínkám, použil jsem lana syntetická, která mi zaručují dobrou uzlovatelnost a jsou odolná i vůči UV záření a vodě.


1

komentářPráce jdou nyní trochu pomaleji, ale snažím se. Jak je chvilka času, něco málo vytvořím. Matyas mi už začíná pomáhat a s lodí si začíná i hrát, tak je to takový impuls k tomu, aby loď byla dodělaná co nejdříve. Dnes jsem udělal zčásti zábradlí na horní palubě.
Z internetu jsem si stáhl 38 knih o historických lodích, konstrukční manuály, technické popisy až do úrovně popisu jídelníčku a hudebních not výstražných tónů posádky. Ve volných chvílích čerpám inspiraci o lanoví, uchycení ráhen a plachet a dřevěných kladek a upínáků. Vše budu dělat ručně.


1

komentářJe na čase udělat do lodi díru. Samozřejmě jsou tím myšleny otvory pro okna. Okénka na modelu lodi mají v měřítku 1:10 rozměry 15x15cm, to se mi ale na skutečné lodi zdálo docela malé. Proto jsem udělal okénka 20x20 cm, aby mohlo dítě případně prostrčit hlavu s dostatečnou rezervou na uši. Tím se hlava příadně "nezadrhne", protože zákaz prostrkávání hlav oknem u nás bude určitě ignorován.0

komentářůStránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Nastavení cookies