04Června2013

Tobias - narození

Tak se nám v pátek 31. května v 16:26 v pražské Motolské porodnici narodil druhý synek Tobias.
Původně jela Péťa ke mě do práce metrem, abych jí vzápětí odvezl do Motola na předporodní prohlídku a ultrazvuk. Jenže cestou v autě nám začali takové kontrakce, že jsme se málem báli, že nedojedem. Naštěstí jsme přijeli včas a Péťu si tam už nechali. Stačil jsem jen na otočku dojet domů pro věci do porodnice a už jsem měl telefon, zda chci být u porodu, ať si pospíším.

0

komentářůPotahování Kuňkadla jsem začal kormidly výškovky a směrovky. Materiál potahu měl co nejvíce připomínat plátno, proto jsem zvolil stříbrný a modrý Solartex. Modrý je ještě k tomu "vintage", průsvitný a s viditelnou strukturou plátna(čili přejedeš nehtem a drnčí to). Pro žehlení používám standardní modelářkou žehličku s plynulou regulací teploty, případně pro trimování digitálni pájecí stanici, místo pájecího hrotu mám udělanou malou patku pro žehlení nepřístupných míst. Zde i na displeji páječky vidím teplotu. Pro lepší kluznost občas střiknu teflonovy sprej. Abych nepoškodil povrch, používám návleky z teflonové tkaniny, staré froté ponožky po synkovi nebo manželkou ušité náhradní návleky z plátna pro žehlicí prkna.

1

komentářAž na některé "případy", které se nemohly nebo spíše nechtěly zůčastnit, byla historicky první účast našeho klanu překvapivě veliká. Dohromady 31 lidiček se setkalo ve vile Marcelky a vzpomínalo na "staré časy". Žádné z dětí se určitě nenudilo. V suterénu byla připravena přímo dětská herna.  Neuvěřitelné množství jídla a pití muselo dát spoustu práce a příprav, které Marcelka bravurně zvládla. Děkujeme hostitelce za skvělou organizaci a těšíme se na další setkání, třeba i někde jinde.

0

komentářůA je tu pokračování článku o stavbě makety meziválečného letadla bratří Šimůnků z roku 1926. Stavba se trochu protáhla, ale mojí snahou je dodělat letadlo na jarně-letní zálet 2013. Počínaje tímto dílem přecházím na jiný způsob vytváření článku. Vždy jsem nejprve nashromáždil několik fotografií ze stavby, aby to mělo smysl publikovat. Nyní ale budu postupně vkládat nové fotografie ze stavby vždy na konec článku a pokud délka článku naroste natolik, že si zaslouží rozdělit, udělám pokračování v dalším díle. S každou novou aktualizací článku nebude chodit žádné upozornění emailem, koho zajímá jak stavba pokračuje, se sem čas od času stejně podívá.

0

komentářůTak nás také zastihl prý už poslední únorový sníh.Na Matyasovo svátek jsme z okna viděli cca 25cm nadílku. Hnedka jsme se oblíkli a než sníh roztaje, celá rodina se účastnila sněhotvorby. I přes výslovný zákaz maminky jsme s Matyasem vytvořili sněhuláka Kubíka, v trochu netradičním tvaru. Protože ale sněhu bylo moc, udělal jsem Matyasovi pilotní kabinu, kokpit Mustanga P-51.

0

komentářůStránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Nastavení cookies