Stavba konstrukce Tea House byla po střeše nejnáročnější částí celé stavby. Bylo zapotřebí pracovat rychle (lepidlo schlo rychleji než jsem předpokládal) a přesně. Neměl jsem tolik vybavení, jako truhláři, proto bylo třeba improvizovat.
Po přivezení všech opracovaných trámů od táty na mou zahradu, jsem vše roztřídil na jednotlivé fáze stavby. Vše jsem si rozvrhl tak, abych to byl schopný postavit sám, bez cizí pomoci.

0

komentářůTento díl je věnovaný přípravě materiálu, řezání, dlabání a testu sestavení konstrukce. Protože úprava dřeva vyžaduje mnohem více prostoru, než mám k dispozici na zahradě, musel jsem kompletní opracování trámů dělat u táty na dvorku. Nejen že nám dřevo strýc přivezl až na dvůr, měl jsem tu hlavně zázemí, možnost úschovy nářadí v garáži a manipulace na betonovém dvorku byla také o něčem jiném.

0

komentářůProtože začíná být docela zima, na zahradě se připravuje úklid před sněhem, rozhodl jsem se ještě v jedno sváteční dopoledne, že udělám ptačí krmítko, které by stylově doplňovalo naší zahrádku. Důvodů, proč udělat krmítko bylo hned několik. Matyasovi je už 16měsíců a začíná vnímat svět kolem sebe. Dlouhé chvíle tráví u dvěří na terasu a pozoruje ptáčky. Krmítkem mu je více přilákám, doufejme.

6

komentářů12Srpna2011

Kufr na Savage X

Pár dní jsem hledal na internetu, jak nejlépe přenášet model i s příslušenstvím. Pravda, nejčastěji jsem dal auto, nářadí a kanystr do kufru a bylo, nicméně některé lokality s horším přístupem (auto parkuje dál) mne navedly k pořízení přepravního kufru.

 

2

komentáře19Července2011

Kachnička do vany

Kachnička do vanyPro našeho malého synka jsem chtěl udělat první model. Protože vysílačku ještě ani neudrží, rozhodl jsem se předělat klasickou kačenku do vany na motůrek. Koupil jsem asi za 100Kč vhodnou kachničku. Není z plastu ale z nějaké provoněné gumy. Uvnitř má dostatečný prostor pro elektroniku.


0

komentářůStránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Nastavení cookies