A je to tu zas. Budíček ve 4h,v 5h se vyráží. Nakonec jsem se rozhodl, že to zkusím a bez řádného odpočinku (v noci jsem se pořád převaloval) půjdu zas na jednu celodenní tůru. Už od vstávání mi přišlo, že se se mnou vlastně moc nepočítá a že skupinkaa Bělorusů půjde rychlým tempem.


0

komentářů



Prdlajs pohodový den. Totální vyčerpání. Zážitky ze stěny nyní píšu až ve čtvrtek večer, protože jsem byl úplně hotový. Takhle na dno jsem si ještě nikdy nesáhl.



1

komentář



Zde je přepis mých záznamů z cesty. Každý den jsem si dělal poznámky, co jsem zažil, jak na mě působilo prostředí, nálada v družstvu a podobně. Nejsem žádný spisovatel, proto tento text není určen jako vyprávění pro veřejnost, je čistě pro mou potřebu a archivaci zážitků.


0

komentářů



09Července2004

Alpy - Matterhorn

Tak zase jednou vyšla rosničkám předpověď počasí na víkend perfektně. V dnešní době docela vzácnost. Už od konce května jsem plánoval výstup na (4478m) a pokaždé se počasí v okolí Zermattu z celkem krásného v týdnu změnilo na nehezké o víkendu. Kdo by nevyužil volných dnů začátkem července k návštěvě nějakých vrcholků, které příjemně zchladí mozek, že ano.
Ještě poslední kontrola počasí na Excite.com (na tý stránce mi spybot říká, ze obsahuje spyware), zkouknutí okolí webkamerami a nebo pohled z Gornergratu na Matterhorn, či přímo z Zermattu.
Mohu potvrdit, že předpověď počasí byla věrohodná.

0

komentářů



Někdy v roce 1998 jsem se ve svých 24 letech docela zahleděl do kuší. V obchodech v té době stály cca kolem 13tis Kč, což jsem samozřejmě investovat nechtěl. Tak jsem si řekl, když jsem zvládnul samurajskou katanu, zvládnu i kuši vyrobenou podomácku.
Nevycházel jsem z žádných plánů, pouze z pár prospektů a fotografií, které mi pouze napověděly orientační rozměry vůči ruce dospělého člověka. V té době jsem ještě ani nekreslil konstrukční nebo strojní mechaniku v Autocadu, takže vše bylo jen na papíru, který už ale není. Možná, až bude jednou čas, nebo zájem, tak vše rozeberu a přeměřím a nakreslím výkres.

5

komentářů



Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15