29Března2011

Matyas na nákupech

Krátké video, které dokazuje, že nákupní košík je zábava.
Natáčeno v Globuse.
Věk Matyase: 9 měsíců

0

komentářůVizualizace přístřešku nad auto před mým domem.
Odhadovaný termín zhotovení: 2011
Protože jde o projekt s plochou větší než 25m2, tak bude potřeba stavebního povolení, jehož součástí bude i projektová dokumentace.

1

komentář15Října2010

Stůl pod TV

Do našeho obýváku jsem navrhl TV stolek, který vlastně ani stolkem není, protože TV mám přichycenou na zdi. Dle plánků je vidět, že vše je vyhodoveno z masivních kusů desek. Jsou to tři 19mm MDF desky s dubovou dýhou naklížené na sebe, čímž vznikla 57mm tlustá masivní deska, ohraněná dubovou dýhou.

0

komentářůMůj zahradní domek ve stylu japonského Tea House má plochu střechy více jak 20m2. To už je nějaké vody, když se zadaří. Okapy jsem nechtěl zatím dělat, proto jsem kolem celého domku udělal drenáž z kačírku, v němž je položena drenážní trubka průměru 8cm. Ta je svedená do pravé zadní části zahrady, ve které je pod úrovní země zasazená 300l nádrž na dešťovou vodu. Nádrž je ještě dokola obsypaná 200kg kačírku, zároveň ještě leží na cca 30cm vrstvě kamení. Pokud tedy bude opravdu hodně pršet a nádrž bude až po okraj plná, přepad vody bude sváděn do kamení a pod nádobu, což je 1,5m pod terénem. V budoucnu bude nad nádrží studánka Tsukubai.

3

komentáře15Srpna2010

Japonské lustry

Stále jsme se nemohli doma rozhodnout, jaké osvětlení použít v obýváku. Rozměry pokoje jsou 3,5 x 9m, pro osvětlení jsou tudíž potřeba 3 body. Chtěl jsem použít osvětlení malinko v japonském stylu, aby byl decentně zachován přechod z obýváku na terasu v jednom stylu. Navíc, už při stavbě Tea House jsem myslel na zachování celistvého výhledu z obývacího pokoje směrem ven, aby byl domek vidět celý. Proto také není uprostřed šířky zahrady. Lustry mají proto vzhled jako Shoji na Tea House. Pro osvětlení obýváku jsem použil 3x 2ks úsporných žárovek, každá větev je samostatná.

6

komentářůStránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Nastavení cookies